Komin zrobiony na drutach

Napisała: Słoneczna Małgorzata @ , ,

1kom
Kiedy zrobiłam na drutach KOMIN i SWETEREK zostało mi 4 motki tej pięknej włóczki i myślałam, że zrobię może jakiś szal….
Potem wpadłam na pomysł, że skoro dla mnie ta włóczka jest taka piękna, to mogę zrobić KONKURS i jako główną nagrodę dać taki komin.
Po zrobieniu okazało się jednak, że się w nim zakochałam (ach ten róż  :mrgreen: ) i nie miałam wyjścia jak zrobić sobie taki sam, po prostu pozazdrościłam hi, hi.

Komin może jest zwykły ale ma w sobie to „coś”, dużo zależy od włóczki. Ja robiłam aż z potrójnej nitki aby uzyskać idealną gęstość ściegu, dzięki temu jest zbity i ścieg ryżowy pięknie na nim widać.
2kom
3kom
4kom
Zużyłam na niego 3,5 motka włóczki, robiłam na drutach z bambusa nr 10.
Włóczka Cashmere Gold Madame Tricote
Kraj pochodzenia: Turcja
Skład: 55% wełna, 5% kaszmir, 40% akryl
1 sztuka: 100 gr
Włóczka występuje w takiej kolorystyce:
włóczka1
włóczka2
Można ją kupić tutaj:
http://www.wydziergana.pl/cashmere-gold-jasny-braz-046.html

Skorzystałam ze schematu z BURDA druty i oczka 3/2013 schemat 6.
razem
Ja pewnie takich kominów jeszcze trochę zrobię. Pierwszy komin robiłam 3 długie popołudnia (jeszcze trochę prułam, bo najpierw robiłam podwójną nitką) a drugi komin już dwa popołudnia 🙂

P.S. Za rok Wam napisze ile takich kominów zrobiłam, bo jestem w nim zakochana 😉

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach, darmowych kursach i nowościach

Komentarze

  1. Gosiu piękny ten komin i piękna włóczka. Mam pytanie od strony praktycznej, testowałaś w praniu? Może na etykiecie są oznaczenia dotyczące prania. Pozdrawiam.

    1. Nie prałam swojego jeszcze ale ja wszystkie włóczkowe rzeczy piorę ręcznie w płynie do wełny i suszę na płasko, wcześniej lekko wykręcając w ręcznik.
      Tylko moje 2 swetry z bawełny wrzucam na 40% normalnie z praniem i jest ok:) Zaraz poszukam etykiety mam: 30 stopni, pranie ręczne prasowanie **.

  2. Witam, strasznie mi się podoba Pani komin, zamierzam zrobic taki sam. Mogłaby Pani napisać który to jest numer włóczki ?

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *