Prosta sukienka wełniana

Napisała: Słoneczna Małgorzata @ ,

1.8699
Moje sposoby szycia ubrań często wywołują uśmiech na twarzy mojego męża. Bo tak naprawdę większość rzeczy „robię na czuja” i chyba dobrze czuję, bo wychodzą 😀
Tą sukienkę zapragnęłam uszyć kiedy tylko zobaczyłam w Harper’s Bazaar naszą czołową modelkę Magdalenę Frąckowiak .
magda
Zdjęcie wkleiłam do mojego zeszytu z inspiracjami, gdzie czekało na swoją kolej. Kiedy tylko kupiłam tą wełnianą dzianinę od razu pomyślałam o tej sukience.
razem1
fr
suk2
razem2
Sukienka ze zdjęcia jest uszyta z dużo cieńszej dzianiny ale mi to nie przeszkadza bo pewnie uszyję jeszcze nie jedną 🙂
Poszukałam w Burdach podobnego wykroju i nie znalazłam więc poszłam na łatwiznę i po prostu wzięłam 1-szy lepszy wykrój sukienki z Burdy szycie krok po kroku 2/2015 wykrój 3c.
burdasukienka
Wzięłam z tej Burdy, bo nie musiałam już przygotować wykroju tylko po prostu szybko wycięłam i już mogłam realizować swój pomysł. Jak widzicie ta sukienka nie jest ani trochę podobna do mojej. Przypatrzyłam się dokładnie zdjęciu i stwierdziłam, że wystarczy jak dodam po 10 cm do linii ramienia i tak naprawdę sukienka sama się wykroiła, bez żadnych poprawek. Wydłużyłam jeszcze dół.
wykrój
Szwy aby oddawały wrażenie naturalnych wykonałam szwem francuskim, który wykonujemy przeważnie od środka ubrania a ja go zrobiłam je na zewnątrz.
Najpierw zszyłam szwy na bokach i ramionach prawą stronę do prawej, rękawy zszyłam też tym szwem.  Potem szwy na bokach, ramionach, rękawach sfastrygowałam, zaprasowałam i przeszyłam na stopkę.
stębnowanie
Wszywamy rękawy szwem francuskim.
rękawy
Podkrój szyi wykończyłam wcześniej przeszytą na overlocku pliską ze skosu aby móc nosić naszyjniki, bo gdybym dekolt wykończyła overlockiem to nie za bardzo już coś na szyję by pasowało.
szyja
Dół i rękaw wykończyłam tylko overlockiem aby podkreślić surowość i prostotę tej sukienki.
Niesamowita jest tkanina, to DZIANINA WEŁNIANA elastyczna, ciepła i mięsista. W swoim składzie ma 30 % wełny i 70% pl. Zużyłam jej na tą sukienkę 1,5 m/ szer. 140 cm.
TUTAJ INNE DZIANINY
Teraz już wiecie jak bawić się wykrojem więc nie zrażajcie się, tylko dajcie dojść do głosu swoim fantazjom i po prostu je realizujcie 😉

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach, darmowych kursach i nowościach

Komentarze

  1. Nie wpadłoby mi do głowy, żeby tą sukienke aż tak przerobić. Ale Twój pomysł/rada dotarł do mnie w samą porę. Mam na 'tapecie” kupon dzianiny w paski i nie bardzo wiedziałam jak to skroić, zeby nie było ani skosów, ani za dużo kombinowania z tymi paskami. Twoja nowa wersja wykroju jest świetna – skorzystam z niej (jak tylko znajdę czas).

  2. A mi od paru dni chodzi ta dzianina po głowie, odkąd ja zobaczyłam w natanie 🙂 teraz to już nie ma bata, musze ja mieć, bo po Twojej sukience widać ze jest super 🙂 sukienka tez jest super :p

    1. 🙂 Asiu, koleżanki też mi zazdroszczą będę musiała dokupić 🙂 Sukienka jest super wygodna i mega ciepła ale nie gryzie 🙂 Buziaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *