Kim jestem

Kim jestem

Nazywam się Małgorzata Sobstyl. Jestem kobietą pełną pasji i nowych wizji na nauczanie,  spełnioną żoną Andrzeja, mamą dorosłej córki.

Jestem dumną właścicielką firm Słonecznej Strefy Kobiet i Misiowe Spa.Promuję szycie będąc Ambasadorką i Mentorką Burdy Style oraz Ekspertką Kursu Projektowanie i Szycie w Europejskiej Szkole Kursów Korespondencyjnych od 2016 roku.

W opinii klientów jestem profesjonalistką, inspiratorką i doświadczinym ekspertem  w dziedzinie szycia ,potrafię nauczyć szyć każdego. Prowadzę zajęcia w przedszkolach, gdzie uczę szyć dzieci już od 3,5 roku zycia , seniorów w Centrum Aktywności Seniora oraz w mojej firmie regualrnie prowadzę kursy stacjonarne i online dla dzieci i dorosłych. Indywidualnie jestem przewodnikiem, mentorem dla ludzi, którzy szukają pasji i chcą odnależć siebie poprzez tworzenie.

Jeśli ktoś chciałby poznać mnie bliżej, uzupełnaim swoją opowieść o

Role i cele.   

 

Role i cele

Po czterdziestce zostawiłam TVN czując, że najwyższy czas zadbać o zdrowie, energię, czas na pasje i życie. Zostałam przedsiębiorcą. Tuż przed pięćdziesiątką – jako nieśmiała blogerka, stanęłam na scenie Blog Forum Gdańsk, ciągnąc ze sobą, stawiającego pewien opór, śp. Grześka Miecugowa. Po pięćdziesiątce, wspólnie z najbliższym mi prywatnie człowiekiem, założyłam firmę doradczą. Równocześnie razem z kolegami – zawodowymi autorytetami, stworzyliśmy think tank HRInfluencers. W wieku 52 lat nakręciłam pierwszy LIVE na FB i wyprodukowałam pierwszy odcinek rozmów #HRInsight, realizując konsekwentnie plan rozwijania się w roli youtubera i podcastera.

Moje osobiste talenty (o których poniżej) w połączeniu z 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu, dały zwrot w postaci uważności doradcy, ciekawości lidera oraz atencji dla ludzi, charakterystycznej dla dobrego mentora i coacha. Dla liderów biznesu jestem architektem marki zarządów oraz kultur firm zbudowanych na wartościach i przywództwie. Dla HRowców – projektantką marki HR i programów mentoringowych. Szefowie zespołów widzą we mnie doradcę od budowania zaangażowania. Liderki, profesjonalistki i kobiety z apetytem na dobre życie cenią we mnie pasjonatkę ludzi i muzyki, praktykującą mindfulness, nie gardzącą intensywną pracą, wyrabianiem drożdżowego ciasta i szybkimi samochodami.

Wartości

Wyjście po 20 latach pracy w korporacjach było możliwe dzięki budowanej konsekwentnie reputacji, marce Joanna M-P i temu, że pozostałam wierna swoim wartościom. Można mieć siniaki od korporacyjnych potyczek – jednak prosty kręgosłup moralny – bezcenny. Można zostawić tytuł korporacyjnego dyrektora na rzecz silnej marki osobistej, która w odpowiednich środowiskach ma swoich wiernych sympatyków i klientów. Z perspektywy czasu – z satysfakcją zamienia się wpływ dyrektora w kilkutysięcznej firmie na rzecz wpływu na całą branżę i sposób zarządzania ludźmi w kraju. Jeśli mamy małe szanse na dobre zmiany tu, gdzie jesteśmy, zawsze możemy zmienić miejsce, w którym się dziś znajdujemy, żeby zwiększać osobisty wpływ. Ja swój wykorzystuję m.in. do poszukiwania influencerów w biznesie i „dmuchania pod skrzydła” tym, którzy ze względu na potencjał i wartości będą w przyszłości firmować przyzwoitość i profesjonalizm w organizacjach.

Doświadczenie i unikatowe kompetencje

Pół życia zajmowałam się komunikacją strategiczną i marketingiem, drugą połowę poświęciłam roli dyrektora personalnego (Human Relations) w koncernach medialnych. Pozwoliło mi to rozwinąć kompetencje zarówno z zakresu zarządzania strategicznego, komunikacji, przywództwa, marketingu jak i zachowań człowieka.

Patrząc w wyszukiwarkę Google wydaje się, że nie ma w Sieci drugiego takiego, który zajmował się:

 • definiowaniem strategii dużych firm i budowaniem kultur firm wokół wartości,
 • zintegrowaną komunikacją strategiczną online i offline,
 • promocją i kampaniami reklamowymi,
 • projektowaniem systemów identyfikacji wizualnej,
 • budowaniem firmowych intranetów,
 • brandingiem marek, tytułów prasowych, a potem ludzi,

a równocześnie:

 • negocjacjami z wymagającymi partnerami,
 • strategią kapitału ludzi i organizacji,
 • rozwijaniem przywództwa,
 • programami motywacji finansowej i pozafinansowej,
 • społeczną odpowiedzialnością biznesu,
 • marką pracodawcy,
 • benchmarkami,
 • człowiekiem, w każdym aspekcie jego rozwoju prywatnie i w organizacji,
 • diagnozą talentów,
 • mentoringiem,
 • coachingiem,
 • treningami medialnymi.

To dobre wyposażenie do rozwijania biznesu. Na bogato  Fakt, pracuję już zawodowo ponad dwadzieścia lat. Na tym zbudowałam koncepcję marki osobistej i prosty, a zarazem strategiczny proces BrandYourName© Nie było łatwo. Kiedy w 2009 roku temu zaczęłam jako pierwsza w Polsce prowadzić wykłady z marki osobistej, ludzie potrzebowali czasu, żeby zastosować tę koncepcję prywatnie i zawodowo.

Wspomniane doświadczenia stanowią również fundament dla mojego drugiego marzenia, które przybrało formę Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu

Misja

Jako przedsiębiorca zbudowałam markę Personal Brand Institute. Od 5 lat już jako członek zarządu spółki rozwijam naszego Younicorna, by pod tym szyldem wspierać rozwój firm, zespołów i liderów.

Prywatnie, chcę mieć długie i szczęśliwe życie w gronie zdrowej i szczęśliwej rodziny. Rozwinąć biznes na tym, co stanowi nasze unikalne kompetencje, by realizować swoje pasje i marzenia. Uwielbianą do dziś salsę, z kilku obiektywnych przyczyn zamieniłam na flamenco 

Talenty

Mój biznesowy partner, certyfikowany w Londynie jako coach Instytutu Gallupa, powtórzył mi w zeszłym roku test talentów. Moja dzisiejsza Top 5 talentów Gallupowych to: Strategic, Relator, Maximizer, Individualization i Futuristic.

Dla tych, którzy są dopiero przed testem, wyjaśniam, co to znaczy. Czuję się dobrze w strategiach, a nie w operacyjnych szczegółach. Stronię od tłumu obcych i nieuważnych ludzi, bo cenię sobie głębokie patrzenie w oczy drugiego człowieka. Wszystko co robię, zrobię najlepiej jak potrafię i jestem dla siebie najbardziej wymagającym szefem. Patrzę na każdego człowieka przez pryzmat jego mocnych stron i talentów. W końcu – wiem, co się znajduje w przyszłości „za rogiem” – dlatego wyczuwam trendy i jestem naturalnym trend-seterem.

Ludzie, z którymi pracuję, doceniają, że potrafię w prosty sposób mówić o ważnych sprawach, posiadam dar odkrywania ich unikalnych talentów i potencjału. Pytani o moje trzecie imię odpowiadają „Inspiracja”, jako czwarte wskazując „Komunikacja”. Lubię się dzielić wiedzą i doświadczeniem – dlatego od lat pracuję jako mentor i coach.

Potrafię przekuwać problemy w sprawy do załatwienia. Cechuje mnie specyficzne poczucie humoru – cenię ironię, ale trzymam ją pod kontrolą. Parzydło mam, jak twierdzę, nie po mężu, tylko z charakteru. Przez ostatnie pięć lat nabrałam dystansu i zwykle wypełnia mnie spokój, poza momentami niepokojów i wzniesień.

Cechuje mnie realny optymizm, dystans do siebie, bliskość do ludzi, kreatywność, atencja dla słowa oraz apetyt na rozwój i dobre życie.

Pasje i codzienność

Do największych pasji życiowych mogę zaliczyć:

Ludzi – wierzę, że w każdym tkwi ogromny potencjał i siła do realizacji swoich planów.

Komunikację – moje odkrycie po 30-tce – kiedy przyszła odpowiedź na pytanie, czym chcę się zajmować do końca życia.

Śpiew – mi.in. 4 lata życia licealnego spędzone na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie. Potem, wyśpiewałam sobie przy kominku w górskiej Chacie mojego męża, który do dziś powiększa kolekcję gitar, moich jedynych poważnych rywalek.

Czerpię radość i energię z inspirowania ludzi i wspierania ich rozwoju.

Po 20 latach z hakiem zrezygnowałam z hasztagu #KochamCięRoboto. Zrozumiałam (lepiej późno niż wcale!), że jest ściśle skorelowany z uzależnieniem od adrenaliny, potrzebą planowania soboty w Outlooku, kłopotami ze snem, „rozsypywaniem się na kawałki” podczas urlopu i brakiem integracji praca-życie. Dotarło do mnie wreszcie, że uzależnienie od eustresu (pozytywny stres) i endorfiny są bardziej groźne w skutkach niż uzależnienie od destresu. Dlatego postawiłam na mój prywatny hasztag #KochamCięŻycie.

Metafora

Metafora, która wspiera mnie w życiu to szamanka, mądra kobieta, którą znajdziesz w razie potrzeby, w chacie na skraju Twojej wioski.

, Mam na imię Małgorzata. Jest to moje jedyne imię.
Kiedy byłam mała wyobrażałam sobie, że będę miała fajne życie i gromadkę dzieci i będę się nazywać Małgorzata Słoneczna. Jak widzicie marzenia się spełniają…
Będąc małą dziewczynką podpatrywałam Kochaną Mamę jak robi na drutach i szyje. Z otwartą buzią patrzyłam jak machała patyczkami a po jakimś czasie powstawał z tego sweter. Było to dla mnie fascynujące….
Kiedy miałam 6 lat nauczyła mnie robić na drutach, nie była to łatwa nauka oj nie… Kilkakrotnie chciałam zrezygnować ale mama nie pozwoliła, tłumaczyła aż do skutku. Szybko się nauczyłam robić swetry ale przyszły ciężkie czasy kiedy nie było mamy stać na włóczkę i druty przykrył kurz….
Odkryłam wtedy, że mama trzyma w szafce piękne materiały. Och, jakie to były cuda !!!.   

Kawałek prawdziwego jedwabiu, lurex o tak ten mi wpadł w oko. Bez pytania czy mogę wzięłam ten materiał, zmierzyłam się w pasie, biodrach , na długość i wykroiłam na środku materiału spódniczkę.
Pozszywałam ręcznie i zdziwienie moje nie miało granic, bo nie mogłam w nią wejść. Po latach dowiedziałam się, że jest coś takiego jak „dodatek na szwy”   🙂
Fascynacja szyciem nie mijała…. Trzy lata Zasadniczej Szkoły Odzieżowej, trzy lata Technikum Odzieżowego sprawiły, że je pokochałam. Cudownie spędzone, beztroskie lata 🙂

Po szkole wyszłam za mąż a moja pasja została uśpiona….
Po 10 latach obudziła się ze zdwojoną siłą i wielkim pragnieniem odkrywania tajemnic szycia…
Szycie stało się lekarstwem na stres w bardzo trudnym okresie mojego życia, zwolnień w firmie.

Zauważyłam, że gdy szyję to nie myślę o niczym, nie stresuję się, tylko szyję, szyję. Pochłaniało mnie to i nagle odkryłam drugi świat. Świat trochę magiczny i tylko mój…..

Moje uszyte ubrania, mają moje wspomnienia, noszę je przez wiele lat i ciężko mi się z nimi rozstać.

W nich czuję się wyjątkowa…

Dlaczego blog i filmy?
Lubię dzielić się z innymi dobrymi rzeczami, wiedzą, pomysłami, energią i nie chcę „tajemnic zabierać do grobu”. Jeśli dzięki mnie pokochacie szycie i robienie na drutach będę bardzo szczęśliwa

Jeśli masz jakieś pytania na wszystkie odpowiem. Jeśli chcesz podpytać o coś w tajemnicy napisz do mnie : malgorzata1314@gmail.com

 

Słoneczna strefa kobiet