Bluzka pianka wycinanka

Napisała: Słoneczna Małgorzata @

111
Ciekawa jestem jakie czasopisma kupujecie najchętniej i co Was w nich przyciąga… Moimi ulubionymi są Twój styl oraz Harper’s Bazar czasami kupuję Party i Flesz. Kupuję je głównie ze względu na możliwość szerokiego spojrzenia na modę i kobiece problemy, a w 2 ostatnich ploteczki 🙂
W którymś z numerów Harper’s Bazar znalazłam taką bluzkę 1.1 i od razu pomyślałam sobie, że fajnie byłoby się zmierzyć z czymś takim myśląc o pozostałościach mojej pianki, która została z płaszczyka a’la Dior.

Nie miałam możliwości zachowania wszelkich proporcji, bo bluzka z gazety ma wytłaczane paski ale jako uparciuch poradziłam sobie całkiem inaczej. Dla Was Kochani zrobiłam krótki tutorial jak spełnić swoje marzenie o posiadaniu takiego cuda.

1. Kup tkaninę najlepiej typu pianka lub ok. 1,20 m dł/ szer. 1,50 m.
Pianka biała
Polecane inne tkaniny.

2. Przygotuj wykrój na podstawie bluzki, która jest szeroka po bokach, długość dopasuj sobie wg upodobań. Ja lubię długość lekko zakrywającą brzuszek, więc taką przygotowałam. Nie starczyło mi materiału aby tył był z całości, więc jest z dwóch części na linii piersi.

2
3. Złóż części na których chcesz wykonać nacięcia prawą stroną do prawej i patrząc na wzór odetnij części, które będziesz nacinać.
3
4. Wykonaj nacięcia. Na rękawach bez problemu wykonasz nacięcia nożyczkami ale przód dobrze jest wcześniej naciąć nożykiem np. do tapet i dopiero potem wyrównać nożyczkami. Ja zrobiłam paski szer. 1,5 cm a odstępy między paskami 2,5 cm.
4
5
5. Nacięcia już są zrobione, teraz podklej nacięcia wkładem usztywniającym. Przeszyj stębnówką dookoła każdego wycięcia oraz elementy dookoła. Powycinaj dokładnie wkład pomiędzy nacięciami.
68
6. Przyszyj do poszczególnych otworów nakładając wycinanki 0,5 cm na otwory i lekko naciągając przyszyj ściegiem tego typu:
7
7. Wyprasuj wszystkie elementy dokładnie, powinny się ładnie wpasować w otwory.
8. Zszyj rękawy, zszyj części tyłu -rozprasuj szwy. Przyszyj tył do przodu. Rozprasuj szew. Wszyj rękawy, zaprasuj do środka.
14
Gotowe 🙂
10
9
13
Bardzo mi się podoba a mąż powiedział: „Fajna, myślałem że Ci nie wyjdzie”. Czy traktować to jako komplement?
Ach, Ci mężczyźni ….

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach, darmowych kursach i nowościach

Komentarze

    1. 🙂 oryginału nie przebija ale mam swoją wycinankę to prawda i bardzo mi się podoba 🙂 A Ty Elwira szyjesz coś?

  1. Powoli planuję powrót do szycia, ale chce zacząć od małych dziecięcych form. Zaczęłam dziergać, mam na koncie szal i aktualnie kończę sweterek. Ale brak czasu notorycznie, więć mam ślimacze tempo. Pozdrawiam.

    1. Dziecięce formy są bardzo wdzięcznym tematem. Pochwalisz się co robisz, wyślesz fotki? Nie martw się ja już 4-ty raz sprułam sweter a miałam już prawie cały przód bo nie spełniał moich oczekiwań. Nic na siłę, musi być idealny choćbym miała pruć jeszcze:) Pozdrawiam.

  2. Rewelacyjna bluzka, pianka dobrze w tym projekcie się sprawdziła. Nie trzeba obrzucać i się nie strzępi. Super bluzka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *